Czym są tejpy sportowe i jak działają?

Z pewnością niejedna osoba, widząc na murawie piłkarza czy też innego sportowca uprawiającego określoną dyscyplinę sportową zastanawiała się nad tym, dlaczego niektóre elementy ich ciała oklejone są kolorowymi taśmami. Te taśmy to tzw. tejpy sportowe, które obecnie wykorzystywane są nie tylko przez sportowców, ale również przez inne osoby uprawiające aktywność fizyczną. Czym są wspomniane tejpy i jak działają?

Czym są tejpy sportowe?

Tejpy sportowe to specjalne plastry, które służą do łagodzenia bólu. Taka metoda walki z bólem polega na oklejeniu określonych elementów ciała plastrami, które okazują się niezwykle przydatne i pomocne w walce z bólem.

Lecznicze działanie tejpów

Obecnie po tejpy sięgają nie tylko sportowcy, ale również osoby uprawiające czynnie aktywność fizyczną. Głównym zadaniem tego produktu jest ochrona przed pogłębieniem się urazu, który w sporcie jest na porządku dziennym. Oczywiście należy mieć świadomość tego, iż tejpy nie zastąpią wizyty u lekarza oraz leczenie, gdyż jest to tylko i wyłącznie metoda doraźna mająca na celu chwilowe złagodzenie bólu. Obecnie takie plastry można zakupić nie tylko w różnych rozmiarach, ale również kolorach. Warto również wiedzieć o tym, iż najskuteczniejsze są oryginalne plastry, jednak na rynku sprzedawane są również te chińskie, które niestety są nieskuteczne, dlatego tez nie warto nawet po nie sięgać i wyrzucać pieniądze w błoto.

Źródło: Apteka Oliwna