Jak działają wałki do twarzy i jak ich używać?


Wałki do twarzy wcale nie są takie drogie, a wiele osób promuje te produkty jako „must have” w codziennej pielęgnacji twarzy. Czy rzeczywiście coś tak niepozornego może odmłodzić skórę?

Właściwości jadeitu

Na rynku znaleźć można różne rollery do twarzy. Jedne z najpopularniejszych wykonane są z jadeitu. Jest to minerał chętnie wykorzystywany w dziedzinie kosmetologii, ponieważ ma właściwości chłodzące. Masaż wałeczkiem wykonanym z tego minerału oprócz pobudzenia układu limfatycznego, pozwala na zniwelowanie cieni pod oczami oraz opuchlizny. Rozluźnione mięśnie i poprawa krążenia to elastyczniejsza, a co za tym idzie, młodsza i piękniejsza skóra. https://sklep.bellita.waw.pl/pl/p/Botano-Roller-Jadeitowy-Zielony-Walek-Do-Masazu-Twarzy/1130

Jak stosować wałek do twarzy?

Rollery musza być stosowanie regularnie, wykonanie masażu raz w miesiącu nie przyniesie raczej widocznych efektów. Twarz można masować tak naprawdę codziennie po kilka minut. Na taką formę relaksu dobrze jest znaleźć czas minimum 2 razy w tygodniu. Zanim przystąpi się do przyjemności masowania należy zadbać o cerę. Najważniejsze to dokładnie oczyścić skórę. Kolejną ważną zasadą jest nałożenie dobrego kremu nawilżającego lub olejku do twarzy. Po tych dwóch czynnościach można przystąpić do wałkowania. Należy to robić równomiernie. Szczególnie w okolicach oczu, które są niesamowicie delikatne trzeba uważać na to, by nie przyciskać wałeczka zbyt mocno – w przeciwnym razie można nabawić się siniaków. Mówiąc o wałkach, używane jest sformułowanie „roller do twarzy” jednak należy pamiętać również o masażu szyi. W żadnym wypadku nie należy pomijać jej w wałkowaniu.