Nitkowanie zębów pomaga utrzymać zęby w zdrowiu

Aby prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej, poza regularnym myciem zębów pastą i szczoteczką, warto również używać do ich czyszczenia nitki. Nawet najlepsza szczotka, w tym także elektryczna, nie jest bowiem na tyle dokładna, aby usunąć resztki jedzenia z przestrzeni międzyzębowych. Na nitkowanie zębów nie potrzeba poświęcać wiele czasu i jest to łatwa do wykonania czynność.

Nitkowanie zębów sposobem na zdrowe zęby

Miejscem, gdzie odkładają się resztki jedzenia, a skąd szczególnie ciężko usunąć je szczoteczką są przestrzenie międzyzębowe. Nawet najlepsza szczoteczka do zębów może nie dać sobie rady. Wówczas jedynym sposobem jest nitkowanie zębów przy pomocy nici dentystycznej. Nie jest to czynność trudna i nie zabiera wiele czasu, nawet gdy jest wykonywana bardzo dokładnie. Nitkowanie pomaga usunąć resztki pokarmowe, które ulegają zepsuciu, a tym samym nie tylko niszczą zęby, ale również sprzyjają powstawaniu brzydkiego zapachu.

Nici dentystyczne warto mieć pod ręką

Nić dentystyczna może być użyta w sytuacjach, gdy nie można umyć zębów. Dlatego warto mieć ją przy sobie. Pudełeczko nici jest niewielkich rozmiarów i na pewno nie będzie przeszkadzać w kieszeni, torbie czy plecaku. Nitkowanie zębów można też wykonywać za pomocą wykałaczek z kawałkiem nici, jakie są dostępne w sklepach. Wybór takich wykałaczek, jak i samych nici jest bardzo duży i bez problemu można je kupić w każdej drogerii, sklepie kosmetycznym czy aptece. Część z nici jest nawilżona mentolem, co sprzyja zachowaniu higieny i odświeża wnętrze jamy ustnej.