Szczoteczka bambusowa- produkt, który dba o wiele aspektów życia jednocześnie


Styl eko to nie tylko kaprys, ale i sposób na życie. Dzięki niemu można nie tylko ładnie i zdrowo wyglądać, ale i pomóc naszej udręczonej Matce- Ziemi. Doskonalę w tę poetykę dbałości o siebie i naturę wpisuje się bambusowa szczoteczka do zębów.

Dobroczynne działanie bambusowej szczoteczki do zębów?

Jeśli chodzi o jej korzystny wpływ na zęby, to po pierwsze nie rani dziąseł- przez co nie są one spuchnięte ani zakrwawione. Po drugie lepiej niż plastikowa szczoteczka wymiata z zakamarków jamy ustnej reszki jedzenia, dzięki czemu bakterie i drobnoustroje mają mniejsze pole do popisu. Szczoteczka bambusowa pomaga też zwalczyć stany zapalne przyzębia i niweluje narastanie kamienia nazębnego.

Skąd pomysł na szczoteczkę do zębów z bambusa?

Prawdopodobnie inspiracją do jej stworzenia były pandy. One jak powszechnie wiadomo, zajadają się pędami bambusa, przez co ich uzębienie pozostaje białe, zdrowe, no i przede wszystkim mocne. Ludzie skorzystali z tegoż faktu i w ten sposób powstała bambusowa szczoteczka do zębów.

Zrobiła ona prawdziwą furorę, ponieważ łączyła takie cechy jak funkcjonalność, dbałość i troskę o środowisko. Dodatkowo jej wszystkie elementy były w pełni naturalne, toteż świetnie wpisywała się w styl życia eko. Szczoteczka bambusowa jak widać- okazała się zbawienna nie tylko dla środowiska, ale i dla naszej urody. Posiadanie zadbanego i estetycznego uśmiechu to wartość nie do przecenienia i oszacowania.