5 sposobów na pozbycie się uporczywych wzdęć

Zdrowy styl życia i prawidłowo zbilansowana dieta pozbawiona wysoko przetworzonej żywności to klucz do zachowania zdrowia. Do tego powinno się pamiętać także o regularnej aktywności fizycznej. Dzięki temu można pozbyć się nieprzyjemnych w skutkach problemów trawiennych typu zaparcia, zespól jelita drażliwego czy wzdęcia. Co jednak zrobić w przypadku nasilenia się owych dolegliwości? Czy probiotyki typu Sanprobi czy Colon C są pomocne?

Jak pozbyć się wzdęć?

  1. Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia wzdęć, należy pamiętać o powolnym spożywaniu pokarmu i dokładnym rozdrabnianiu każdego kęsa, który powinien być dobrze zmieszany ze śliną.

Najlepiej jest wykluczyć z jadłospisu produkty wzdymające.

  1. W celu zmniejszenia gazów warto sięgać po herbatki ziołowe zawierające anyż, miętę czy koper włoski.
  1. Należy zatroszczyć się o utrzymanie prawidłowej równowagi flory bakteryjnej. Najpierw powinno się jednak wykluczyć obecność grzybów i bakterii. Zaleca się przyjmowanie probiotyków typu Sanprobi czy też spożywanie produktów zawierających prebiotyki. Tutaj sprawdzą się sfermentowane warzywa.
  1. Od stanu jelit zależy kondycja organizmu oraz samopoczucie, dlatego tez warto się o nie zatroszczyć. Należy pamiętać o codziennym spożywaniu odpowiedniej dawki błonnika, surowych warzyw i produktów bogatych w witaminy, minerały oraz antyoksydanty.

  2. Jeśli organizm mocno szwankuje, to warto rozważyć gruntowane oczyszczanie, które ma na celu pozbycie się nieproszonych gości z organizmu.