Serum z wit c – co warto wiedzieć?


Jak powszechnie wiadomo witamina C działa na skórę bardzo pozytywnie, dlatego też nie można zapominać o tym składniku podczas codziennej pielęgnacji. Dzięki porządnemu serum można wykorzystać wszystkie właściwości witaminy C. Naturalne kosmetyki o wysokim stężeniu działają wygładzając i naprawiają wszelkie uszkodzenia.

W czym może pomóc?

Serum z wit C to idealny kosmetyk dla osób, które chcą szybko zmniejszyć przebarwienia na skórze. Mowa tutaj nie tylko o przebarwieniach wywołanych promieniowaniem słonecznym, ale również o przebarwieniach powstałych po zmianach trądzikowych. Satysfakcjonujące rezultaty można zaobserwować już po 3 tygodniowej kuracji. Serum z wit C przypadnie do gustu również tym osobom, które chcą spłycić zmarszczki. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że witamina C skutecznie nasila syntezę kolagenu, dlatego też pomaga w nierównej walce z oznakami starzenia się. Serum z witaminy C może pochwalić się również właściwościami antyoksydacyjnymi. Kosmetyk ten nie tylko zwalcza wolne rodniki, ale również zapewnia doskonałą ochronę przeciwsłoneczną.

Jak stosować serum?

Przed aplikowaniem serum należy dokładnie oczyścić cerę za pomocą specjalnego płynu micelarnego. Można skorzystać także z porządnego żelu myjącego. Następnie należy wykonać tonizowanie za pomocą toniku albo hydrolatu, który idealne dobrany jest do rodzaju skóry. Na wilgotną skórę można nałożyć serum z witaminą C. Po jego wchłonięciu warto skorzystać także z kremu nawilżającego z filtrem. Po wykonaniu tych czynności można nałożyć makijaż.