Top 3 syropy na kaszel

thiocodinKaszel zarówno ten suchy, jak i mokry bywa bardzo nieprzyjemny, przez co codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie może być bardzo trudne. Na szczęście postęp technologiczny w dziedzinie medycyny poszedł tak do przodu, iż obecnie można zakupić bardzo skuteczne lekarstwa, które powinny pomóc uporać się z uciążliwym kaszlem. Najlepiej sprawdzają się syropy, zarówno te domowe, jak i apteczne. Jakie zatem syropy sprawdzą się najlepiej?

Syrop z czosnku i cytryny

Wprawdzie zapach czosnku nie należy do najprzyjemniejszych, jednak jego przeciwwirusowe i antybakteryjne działanie jest nieocenione. W jaki sposób przygotować taki syrop? Wystarczy jedynie zmiażdżyć dwie główki czosnku, dodając sok z dwóch cytryn, a także odrobinę miodu oraz wody i gotowe.

Syrop z cebuli

Najpopularniejszy domowy wyrób na kaszel, który w wielu domach przygotowywany jest od wielu pokoleń. Aby go przygotować, należy pokroić w plasterki cebulę, zalewając ją miodem lub zasypując cukrem. Po kilku godzinach syrop nadaje się do picia.

Syrop apteczny

Thicodin syrop to jedna z ciekawszych propozycji, która jest nieco mocniejsza od domowych specyfików. Stosując jednak syrop thicodin należy przyjmować go zgodnie z informacjami znajdującymi się na opakowaniu, ponieważ preparat ten jest dosyć mocny i przesadzając z jego ilością, można niestety pogorszyć stan swojego zdrowia. Warto również wiedzieć o tym, iż preparat ten sprawdzi się jedynie w kaszlu suchym. Zob. http://www.apteka-oliwna.pl/thiocodin-syrop-100-ml