Jak wykonać w domu naturalne kosmetyki?

kosmetyki naturalne bez konserwantów

Naturalne kosmetyki cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, ponieważ ludzie są coraz bardziej świadomi tego, jakie zagrożenia wiążą się z ciągłym używaniem przepełnionych chemią i konserwantami sklepowych kosmetyków.

Jakie naturalne kosmetyki można wykonać w domu?

Nie każdy ma czas na to, aby móc pozwolić sobie na tworzenie linii kosmetyków u siebie w domu. Dla takich osób na całe szczęście pozostaje mydlarnia, w której zaopatrzyć można się w kosmetyki bez parabenów, takie jak mydła, płukanki do włosów czy balsamy. Kosmetyki naturalne bez konserwantów to prawdziwy hit.
Jeśli jednak masz czas oraz chęci, bez problemów możesz wykonać podstawowe kosmetyki naturalne u siebie w kuchni.
Wykorzystując wybrane mieszanki świeżych ziół, można stworzyć na przykład płukanki do włosów, wody aromatyzowane czy toniki do przemywania twarzy oraz oczu. Z szałwii na przykład dość szybko uzyskać można płukankę, która odkaża jamę ustną i przynosi ulgę opuchniętym dziąsłom.
Z ziaren kawy lub płatków owsianych oraz miodu wykonać można na przykład peelingi do twarzy i ciała, lub odżywiające maseczki do twarzy.
W domowym zaciszu można wykonać także w pełni naturalne mydło. Jedynymi składnikami, których będziemy potrzebować, są oliwa z oliwek, olej palmowy, wosk pszczeli oraz woda destylowana.
Używając podobnych składników, można uzyskać także kostki peelingujące, do których dodać można ulubione dodatki złuszczające.