Cudowne właściwości wosku pszczelego


Po długim czasie polegania niemal wyłącznie na syntetycznych lekach i artykułach pielęgnacyjnych, do łask wracają nieco zapomniane substancje pochodzenia naturalnego. Coraz więcej osób interesuje się medycyną naturalną i kosmetykami ekologicznymi i organicznymi. Do łask wraca między innymi wosk, a oferujące wosk pszczeli sklepy są coraz liczniejsze. Jakie jednak korzyści przynosi jego zastosowanie?swieca wosk pszczeli

Wosk pszczeli to produkt uboczny produkcji miodu przez pszczoły używany do celów leczniczych i pielęgnacji urody już od tysięcy lat. Dawniej spożywano go, produkowano z niego kosmetyki i używano do leczenia wielu chorób.

Wosk pszczeli wykazuje silne właściwości przeciwzapalne. Posiada właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze. Szczególnie wskazany jest osobom cierpiącym na dolegliwości układu oddechowego. Świece z wosku pszczelego przynoszą ulgę astmatykom oraz osobom cierpiącym na częste stany zapalne górnych dróg oddechowych i płuc. Regularne palenie takich świec znacznie poprawi stan zdrowia i podniesie odporność. Do tego świece takie oczyszczają powietrze i jonizują je ujemnie, likwidując szkodliwe promieniowanie emitowane przez sprzęt elektryczny i elektroniczny, którego jest we współczesnych domach coraz więcej. Osobom chcącym kupić wosk pszczeli sklep posiadający go w ofercie często ciężko znaleźć, jednak w przypadku problemów z dostępnością można zamówić go przez Internet, podobnie jak wiele innych produktów go zawierających.