Jak działa kwas migdałowy?

pharmaceris krem z kwasem migdałowym 5

Jakie są najskuteczniejsze metody walki z trądzikiem? Z całą pewnością odpowiednio dobrane kosmetyki, które regulują stan skóry oraz wpływają na powstałe już zmiany skórne. Zawsze warto tego typu kosmetyki wdrążyć w leczenie, jak najszybciej, aby uzyskanie efektów było jak najłatwiejsze i najszybsze.

U kogo sprawdzi się krem z kwasem migdałowym?

Na pewno u osób, które chciałyby rozpocząć leczenie swojej skóry. U osób, u których zmiany trądzikowe nie są tak bardzo zaawansowane i da się je leczyć słabszą, 5% wersją, podobnie jak u osób, które po leczeniu, wciąż nie mogą uporać się z pozostałymi bliznami oraz przebarwieniami.
5% wersja jest idealna na to, aby rozpocząć swoją przygodę z kwasem migdałowym. Oczywiście, gdy skóra będzie już wystarczająco przyzwyczajona, wersję 5%, spokojnie można zastąpić mocniejszą, 10%, która oczywiście mocniej oczyszcza skórę, ale także i mocniej ją wysusza.

Pharmaceris krem z kwasem migdałowym 5 jest jednym z łagodniejszych kwasów, jakie można stosować na twarz, a więc bez przeszkód może być stosowany indywidualnie w domu. Należy jedynie pamiętać, że tego typu kwasów powinno używać się wczesną wiosną lub bardzo wczesnym latem, ponieważ opalanie się po stosowaniu kwasów, nie jest wskazane.
Kwas migdałowy ma za zadanie złuszczać skórę i odblokowywać zatkane pory tak, aby skóra była gładka, napięta i, aby zawsze wyglądała zdrowo i promieniście.