Jeśli mirra, to w połączeniu z kadzidłem

Mirra i kadzidło są dobrze znane większości osób. Czy ich połączenie (między innymi w Biblii) jest uzasadnione? Czy można je łączyć ze sobą w domowej aromaterapii? Jeśli tak, to dlaczego?

Wykorzystanie mirry i kadzidła

Mirra jest od wielu setek lat znana jako doskonały środek przeciwbakteryjny (nawet w tych czasach, gdy o bakteriach nikt jeszcze nie słyszał). Sprawdza się zwłaszcza w leczeniu chorób jamy ustnej, ale radzi sobie też doskonale z odkażaniem ran. Olejek terapeutyczny z mirry doskonale sprawdza się w oczyszczaniu i odkażaniu powietrza. Co więcej, sprzyja on ogólnemu rozluźnieniu i minimalizuje stres.

Z kolei kadzidło działa silnie antydepresyjnie. Pomaga ono również w walce z chorobami tarczycy. Podobnie jak mirra, również i kadzidło ma silne właściwości przeciwzapalne. Potwierdzono naukowo, że olejek z kadzidła jest najsilniejszym, naturalnym olejkiem terapeutycznym wykorzystywanym w leczeniu raka.

Jak połączyć obydwa olejki?

Olejki terapeutyczne z mirry i kadzidła można stosować łącznie. Co ciekawe, doskonale uzupełniają się one ze sobą. O ile wykorzystywanie mirry opiera się głównie na leczeniu zakażeń, o tyle kadzidło bardziej „skupia się” na działaniu antydepresyjnym. Takie połączenie musi przynieść poprawę samopoczucia.