Maksymalne odżywienie skóry – co da taki efekt?

maslo shea nierafinowane

Mocno przesuszona skóra potrzebuje silnego odżywienia i regeneracji, ale nie zawsze łatwo jest zapewnić to sobie dostępnymi w drogeriach kosmetykami, mimo że jest ich tak wiele. Ich działanie często okazuje się słabe, gdyż zapewniają one tylko powierzchowne nawilżenie. Warto więc w takich przypadkach sięgnąć do natury.

Co warto wybrać?

Znakomitym wyborem dla przesuszonej skóry ciała są naturalne produkty, takie jak oleje, na przykład kokosowy czy z orzechów makadamia, a także masło shea. Produkty te można znaleźć w niemal wszystkich kosmetykach do ciała, ponieważ jednak ich ilości w nich nie są imponujące, zastosowanie ich w czystej postaci da nieporównanie lepszy efekt. W dodatku są one często dużo tańsze niż pięknie pachnące, naładowane chemią kosmetyki z drogerii. Dobrym przykładem jest masło shea cena którego jest bardzo niska, a sam produkt jest niezwykle wydajny.

Takie naturalne produkty są świetnym remedium na przesuszoną skórę, a przy tym można je stosować na różne sposoby, co jest tym lepszym sposobem na oszczędności. Prócz zwykłego wykorzystania jako balsam, można też używać ich na szczególnie suche partie skóry, jak łokcie i kolana, na przykład w zimą, zaś latem wykorzystywać je do opalania, zamiast kosztownych i dużo gorszych olejków. Skóra odwdzięczy się za to niezrównaną gładkością, jędrnością i elastycznością. Uważa się też, że masło shea jest znakomitym sposobem na opóźnienie starzenia, jednak jest ono polecane na twarz tylko tym osobom, które nie narzekają na zatykanie się porów skóry.