Oleje nierafinowane – naturalne kosmetyki

Kosmetyk w 100% naturalny, nie poddany żadnym procesom chemicznym, całkowicie bezpieczny w stosowaniu- brzmi cudownie, prawda? Większość kosmetyków drogeryjnych, nawet jeśli oferowane są jako produkty naturalne, poddawane są ingerencjom w skład lub właściwości fizykochemiczne substancji aktywnych. Najtrafniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie roślinnego oleju nierafinowanego, o bardzo bogatym i całkowicie naturalnym składzie.

Nierafinowany- czyli jaki?

Nierafinowany olej to całkowicie naturalny produkt, nie poddawany procesowi rafinacji, czyli pozbawienia zapachu czy barwy. Podczas tej obróbki dochodzi do zubożenia oleju w niezwykle cenne składniki odżywcze- witaminy, antyoksydanty, kwasy tłuszczowe i woski. To one odpowiadają za kompleksowe nawilżenie skóry, regenerując jej ochronny płaszcz lipidowy. Rozwiązuje to wiele problemów skóry- przesuszenie, wiotkość, zmarszczki czy podrażnienia. Z kolei antyutleniacze chronią skórę przed szkodliwym wpływem czynników środowiskowych i opóźniają procesy starzenia.

Kosmetyczne oleje nierafinowane

Najczęściej stosowane w kosmetologii oleje roślinne to olej kokosowy, olej z awokado, jojoba, z pestek malin, z pestek truskawek, arganowy, z pestek róży czy z ogórecznika. Oleje te są doskonałe do pielęgnacji każdego rodzaju skóry, w tym tej problematycznej- naczynkowej, trądzikowej czy atopowej. Pielęgnują, łagodzą a nawet leczą, co czyni z nich kosmetyki doskonałe.