Piękne oczy zimową porą

Zima niewątpliwie sprzyja różnego rodzaju podrażnieniom skóry i infekcjom, które atakują nasz osłabiony organizm. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że mroźne temperatury mają również bardzo niekorzystny wpływ na ludzkie oczy. Jak zatem prawidłowo zadbać o nasz narząd wzroku, aby służył nam w dobrej kondycji przez wiele lat?

Klimatyzacja – wróg numer 1

Okres grzewczy to bardzo niedobry okres zarówno dla naszego zdrowia, jak i wyglądu. Bardzo suche powietrze powoduje podrażnienie, zaczerwienienie oraz pieczenie oczu. W takiej sytuacji warto stosować odpowiednie krople nawilżające do oczu oraz łagodzący krem pod oczy firmy Sylveco, który likwiduje obrzęki i worki pod oczami.

Komputer – wróg numer 2

Choć od dawna znane są negatywne skutki długotrwałego wpatrywania się w ekran komputera, to wciąż bardzo mało osób zdaje sobie sprawę, jak ważna jest w takim przypadku odpowiednia profilaktyka.

Nie należy zatem spędzać przed monitorem więcej czasu niż jest to konieczne, a najlepiej maksymalnie cztery godziny. Warto także zainwestować w dobrej jakości okulary z powłoką antyrefleksową, która odbija szkodliwe promieniowanie od naszego oka.

Brak snu – wróg numer 3

Niewyspanie to bardzo częsta przyczyna opuchlizny pod oczami i uczucia piasku pod powieką. Aby zapobiec negatywnym skutkom braku odpowiedniej ilości snu można skorzystać z Sylveco kremu łagodzącego pod oczy lub okładów z rumianku lub świetlika.