Proste przepisy na naturalne kosmetyki do twarzy w domowych warunkach

Naturalne kosmetyki do twarzy robią coraz większą furorę na płaszczyźnie rynku kosmetycznego. Z każdym kolejnym dniem jako konsumenci coraz chętniej sięgamy po rozwiązania ekologiczne, nawet jeśli zmuszeni jesteśmy w tym celu wydać więcej pieniędzy. Jednakże skoro produkty „bio” tworzone są na bazie naturalnych składników czy w związku z tym nie jesteśmy w stanie samodzielnie stworzyć kilku takich kosmetyków? Oczywiście, że tak.

Jednym z rodzajów naturalnych kosmetyków do twarzy są peelingi. Ich głównym celem jest usuwanie starego, zrogowaciałego naskórka. Dzięki odpowiednio stosowanym peelingom twarz będzie wyglądała promiennie i zdrowo. Taki zabieg spokojnie można przeprowadzić w zaciszu domowym, wykorzystując ogólnie dostępne produkty. Świetnym przykładem okaże się peeling owsiano-miodowy, gdzie oprócz głównych składników przydadzą się również orzeszki ziemne i ocet jabłkowy. Receptura jest banalnie prosta. Zaopatrzyć trzeba się w pół szklanki płatków i po łyżeczce pozostałych produktów, które mieszamy ze sobą i nakładamy na twarz przy użyciu ciepłej wody. Pozostawiamy do wyschnięcia i zmywamy. Naturalnie orzeszki powinny być mocno rozdrobnione.

Z domowym spa praktycznie zawsze kojarzą się maseczki nawilżające czy odprężające. Nawet jeśli orientujemy się, że podczas ostatniej wizyty w drogerii zapomnieliśmy nabyć naszą ulubioną, nie ma co załamywać rąk. Do przygotowania maseczki nawilżającej w rzeczywistości wystarczy słynny ogórek. Tym razem jednak ogórek nie znajdzie się na zamkniętych powiekach, a na całej pozostałej powierzchni twarzy. Wygodną aplikację pozwoli zastosować potarcie ogórka na najmniejszych oczkach.
Jeśli natomiast chcielibyśmy oczyścić twarz z nagromadzonych zanieczyszczeń, idealnym składnikiem okaże się zwykłe kurze jajko. Jak zrobić maseczkę z jajka? Bardzo prosto. Najpierw należy oddzielić białko od żółtka, a następnie z białka ubić sztywną pianę. Tak przygotowany preparat nakładamy na twarz i zostawiamy na kwadrans.