Jak uporać się z trądzikiem dzięki mydłu Aleppo?

mydło aleppo

Trądzik to choroba skóry, która dotyka niezwykle szerokiej grupy ludzi. Jest zmorą nie tylko nastolatków, ale także, coraz częściej, dorosłych. Bardzo często w pozbyciu się nieestetycznych krost pomagają proste rozwiązania, takie jak zmiana pielęgnacji. Za jeden z najskuteczniejszych środków w wcale z trądzikiem uważane jest mydło Aleppo.

Dlaczego mydło Aleppo jest idealne dla osób z trądzikiem?

Skóra trądzikowa wymaga specjalnej pielęgnacji. Potrzebuje nie tylko dokładnego oczyszczenia, ale również właściwej pielęgnacji. Bardzo często popełnianym błędem jest używanie silnych kosmetyków ze składem pełnym chemii. Wydaje nam się, że takie potraktowanie skóry da jej wycisk i zmusi do polepszenia kondycji. Nic bardziej mylnego!

Skóra trądzikowa wymaga delikatnego traktowania. Jest podrażniona przez stany zapalane i trzeba pomóc jej wrócić do dawnego stanu. Idealne do mycia cery trądzikowej są mydła Aleppo. Te są naturalne i bardzo delikatne, mają w składzie jedynie olej laurowy i oliwę z oliwek. Nadają się do stosowania nawet u niemowląt, więc mamy pewność, że nie podrażnią skóry trądzikowej.

Co więcej, mydła Aleppo mają silne właściwości oczyszczające. Pomogą nam pozbyć się zaskórników i stanu zapalnego. Nawilżą skórę i ograniczą wydzielanie sebum. Dzięki regularnemu stosowaniu mydeł Aleppo nasza skóra wróci do dobrej kondycji, będzie gładka i elastyczna.