Wosk pszczeli w kosmetyce


Wosk pszczeli jest pozyskiwany od pszczół robotnic, które wydzielają go za pomocą gruczołów woskowych. Taki wosk zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe oraz karetonoidy, ma przyjemny zapach i bardzo dobrze sprawdzą się w kosmetyce.

Wosk pszczeli kosmetyczny (https://mydlasie.pl/pl/p/Wosk-pszczeli-zolty-100-g/125) jest dodawany do kremów, pomadek do ust, balsamów do ciała, maści, mydeł. Można wykorzystać go do wytwarzania plastrów do depilacji, doskonale sprawdza się jako dodatek do kosmetyków do włosów. Wosk pszczeli nadaje włosom niesamowity połysk, blask, pomoże włosom o rozdwojonych końcówkach, słabych, przesuszonych.

Dlaczego warto stosować kosmetyki z woskiem pszczelim?

Po pierwsze warto zwrócić uwagę na to, że wosk jest produkowany w sposób naturalny przez pszczoły, co jest dość istotne. Po drugie zawiera bardzo wiele cennych składników, które pozytywnie wpływają na zdrowie i kondycję skóry czy włosów. Nie bez przyczyny tak często znajduje się w składzie kosmetyków. Wosk pszczeli działa na skórę ochronnie, ma wszechstronne zastosowanie, jest składnikiem wielu maści, wspomaga gojenie się ran, podrażnień. Ze względu na to, że zawiera on witaminę A, ujędrnia i uelastycznia skórę, dlatego bardzo często można spotkać go w balsamach do ciała. Oczywiście trzeba uważać, bo wosk pszczeli może również uczulać.

 

Kosmetyków na bazie wosku pszczelego jest bardzo dużo, także każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Najlepiej wybierać takie produkty, które mają oznaczenia informujące o tym, że są ekologiczne.