Zbawienne olejowanie

Olejowanie włosów to ostatnio coraz popularniejszy zabieg, który możemy wykonać same w domu. Dostarcza naszym włosom wiele cennych witamin i składników. Trzeba tylko wybrać odpowiedni olej, a to nie powinno być problemem.

Zanim przystąpimy do działania należy sprawdzić porowatość włosów i tym samym dobrać odpowiedni kosmetyk. W przypadku oleju migdałowego sprawdzi się on najlepiej w przypadku włosów wysoko lub średnio porowatych. Słodkie migdały to prawdziwe zbawienie dla naszych włosów. Odpowiednio zastosowany i nałożony olej ze słodkich migdałów fantastycznie nawilży, doda elastyczności i sprężystości oraz blasku. Oczywiście nie liczą się tylko efekty wizualne, ponieważ samo olejowanie dostarczyć ma również wiele cennych składników i poprawić kondycję naszych włosów od wewnątrz. Olejek należy wetrzeć w mokre końcówki i zmyć po około kwadransie. Można też kilka jego kropel wmasować we włosy i skórę głowy, owinąć głowę ciepłym ręcznikiem i po jakimś czasie zdjąć i umyć włosy. Zabieg ten warto powtarzać regularnie.

O włosy trzeba dbać tak samo, jak o skórę, paznokcie, twarz czy inne części ciała. Samo mycie szamponami nie wystarczy, czasami konieczne jest użycie produktów do zadań specjalnych.