3 najlepsze sposoby na pozbycie się kontuzji


Skręcenie kostki, kontuzja kolana, naciągnięcie ścięgna lub zwichnięcie braku. Prawdopodobnie nie ma na świecie osoby, która nigdy nie doświadczyła żadnej kontuzji. Niekiedy wystarczy tylko schłodzić miejsce urazu, a w innych przypadkach lekko unieruchomić kontuzjowaną część ciała. Czasami niezbędna jest też interwencja lekarska, jednak te najdrobniejsze kontuzje z powodzeniem można leczyć środkami dostępnymi w aptekach.

  1. Zimne kompresy

Jeśli uszkodzenia są niewielkie z reguły wystarczy tylko przykładać regularnie przez pewien okres zimne kompresy na bolące miejsce, ponadto warto również nieco ograniczyć chodzenie, a także trzymać kończynę w poziomie oraz trochę ją usztywnić za pomocą bandaża lub opaski elastycznej.

  1. Hialuronian sodu

Sodowa sól kwasu hialuronowego podawana za pomocą zastrzyku bezpośrednio w miejsce uszkodzonego stawu na przykład pod postacią Synocromu Forte znacząco zmniejsza ból oraz poprawia właściwości smarujące płynu maziowego, dzięki czemu kontuzjowana kończyna znacznie szybciej wraca do pierwotnego stanu. Sprawę ułatwia fakt, że Synocrom Forte dostępny jest w aptece bez recepty.

  1. Maści i żele

Różnego rodzaju dolegliwości bólowe oraz obrzęki pourazowe to świetne pole do popisu dla różnego rodzaju maści i żelów, które w tej materii nie maja sobie równych.