Co może zawierać krem pod oczy? Nawilżający, a przeciwstarzeniowy produkt

krem pod oczy

Krem pod oczy jest kosmetykiem stosowanym miejscowo na skórę wokół oczu. Jest przeznaczony do poprawy i łagodzenia wyglądu, zdrowia i tekstury cery wokół oczu. Jest powszechnym produktem kosmetycznym stosowanym w celu zmniejszenia widoczności zmarszczek, ciemnych kręgów i podpuchniętych oczu.

Co zawiera nawilżający krem pod oczy?

Nawilżający krem pod oczy zawiera substancje nawilżające, takie jak ceramidy, kwas hialuronowy, gliceryna i estry jojoby, a także emolienty, takie jak lanolina, olej mineralny i petrolatum oraz przeciwutleniacze, takie jak zielona herbata, retinol i witamina C.

Krem przeciwzmarszczkowy pod oczy często zawiera również składniki przeciwstarzeniowe, takie jak kofeina, peptydy i resweratrol. Zwykle zaczynają działać po upływie kilku tygodni. Najsilniejszy efekt obserwowalny jest przy długotrwałym stosowaniu – rano, wieczorem i na noc.

Kremy pod oczy do różnych typów skóry

Kremy pod oczy są sprzedawane z myślą o różnych stanach skóry, w tym drobnych liniach i zmarszczkach, ciemnych kręgach, opuchliźnie, „kurzych łapkach” i zmęczeniu oczu.

Są one dostępne w formie tubki, kremu, żelu, sztyftu lub lotionu. Tego rodzaju kosmetyk jest często podstawowym składnikiem zabiegów pielęgnacyjnych, niezależnie od wieku danej osoby.

Skóra pod oczami jest nieco grubsza niż skóra w innych częściach ciała. Jest bardziej podatna na zmarszczki i przesuszenie. Badania wskazują, że aż u 90% osób w wieku od 30 do 60 lat pojawiają się kurze łapki, u 70% zmarszczki, a u 50% opuchlizna wokół oczu. Odpowiednie kremy zawierają składniki, które zmniejszają widoczność drobnych linii i zmarszczek, a także zmniejszają opuchliznę i cienie pod oczami.