Czym wyróżniają się pędzle Jessup z naturalnego włosia?


Oryginalne pędzle Jessup wykonane z włosia naturalnego są bardzo delikatne i sprężyste, dzięki czemu nie ma problemu z aplikowaniem i równomiernym blendowaniem sypkich kosmetyków. Naturalne włosie charakteryzuje się także porowatą strukturą. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że pędzle do makijażu lepiej chwytają i doskonale nanoszą napigmentowane produkty.

Dla kogo są pędzle z włosia naturalnego?

Naturalne pędzle Jessup dostępne w sklepie Puderek doskonale nadają się przede wszystkim do aplikowania pudru i różu. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby ich olbrzymi potencjał wykorzystać do nakładania rozświetlacza i cieni do powiek. Godne polecenia są przede wszystkim pędzle wykonane z włosia kozy, sobola albo kucyka. Nowością na rynku są pędzle, które włosie mają wykonane z włosia wiewiórki.

Poszczególne modele różnią się między sobą przede wszystkim elastycznością i miękkością. Najbardziej miękkie jest włosie z wiewiórki, dlatego też doskonale nadaje się do blendowania. Wyróżnić można także delikatne pędzle wachlarzowe, które mogą być wykonane z włosia szopa.

Jak dbać o pędzle naturalne?

Naturalne pędzle Jessup będą służyć latami tylko wtedy, gdy zadba się o ich odpowiednią pielęgnację. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto czyścić pędzle specjalnym czyścikiem i myć delikatnym środkiem. Pomocny może okazać się szampon do włosów. Ogromną rolę odgrywa również dokładne suszenie. Aby zachować prawidłowe ułożenie włosia pędzle należy suszyć pod odpowiednim kątem. Warto także przechowywać pędzle Jessup w bezpiecznym miejscu.