Jak dbać o okolice oczu?

Okolice oczu są bardzo wrażliwe i pierwsze zaczynają pokrywać się zmarszczkami. Warto dbać o nie odpowiednio, tak aby opóźnić proces starzenia.

Codzienna nawilżanie

Jeżeli pragniesz zatrzymać młody wygląd, musisz zadbać o codzienne nawilżanie okolic oczu. Nakładając krem, należy pamiętać o tym, aby nakładać go nie tylko pod oczy, ale też na powieki. Krem powinien być delikatnie wklepywany w skórę dwa razy dziennie. Nawilżanie powinno odbywać się także od wewnątrz, dlatego należy pamiętać o piciu co najmniej dwóch litrów wody dziennie.

Dbaj też o brwi i rzęsy

Dbając o okolice oczu, nie można zapominać o brwiach i rzęsach. Pełne, delikatnie wyregulowanie brwi nadają twarzy charakter i odmładzają. Za to grube, długie i podkręcone rzęsy otwierają spojrzenie i niwelują efekt spowodowany przez opadanie kącików oczu. Ale jak o nie dbać? W przypadku brwi wystarczy stosowanie na nie olejków pielęgnacyjnych i nawilżających, takich jak olej rycynowy czy olej ze słodkich migdałów. Rzadkie brwi wizualnie pogrubi henna.

Rzęsy, często codziennie pokrywane warstwą tuszu, bywają osłabione i cienkie. W utrzymaniu ich w odpowiedniej kondycji pomoże odżywka do rzęs Xlash. Odżywka na rzęsy nanoszona jest raz dziennie, a efekty jej działania widoczne są szybko.

Odpowiednio zadbana skóra w okolicach oczu, a także wyraziste brwi oraz rzęsy sprawią, że wizualnie stracisz kilka lat.