Dobry eyeliner


Chyba każda z pań uwielbia patrzeć na aktorki i piosenkarki, na których twarzach widnieje perfekcyjny makijaż. Niestety idealny make-up wymaga czasu i naprawdę dobrych kosmetyków. Nie każda z pań posiada też tyle wprawy i techniki, by nauczyć się perfekcyjnie malować oko, doskonale podkreślać kości policzkowe oraz konturować nos i podbródek. Nie oznacza to jednak, że nie można tego wszystkiego się nauczyć. Jeżeli chce się idealnie podkreślić oczy, to z pewnością dobry eyeliner będzie w takim przypadku strzałem w dziesiątkę. Więcej o tym produkcie można przeczytać poniżej. 

Niezawodny, trwały eyeliner

Eyeliner to niezbędny element zestawu do makijażu każdej kobiety. Dodaje wyrazistości oczom i może być używany do tworzenia dramatycznego lub bardziej naturalnego spojrzenia. Eyeliner to także świetny sposób na szybką zmianę wyglądu oczu. Jednak nakładanie eyelinera może być trudne, jeśli nie wiesz, jak go prawidłowo zastosować. Na szczęście istnieje wiele filmów instruktażowych, jak to zrobić szybko i sprawnie. Dzięki temu namalowanie perfekcyjnej kreski na powiece może okazać się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Nie tak trudno więc stworzyć idealną kreskę za pomocą płynnego konturu. Po otwarciu oczu jedną stroną pędzla do eyelinera nałóż konturówkę wzdłuż górnej linii rzęs. Narysuj pożądaną linię od tuż pod okiem do zewnętrznego kącika oka. Następnie narysuj kolejną poziomą linię od zewnętrznego kącika w kierunku wewnętrznego. Zakończ pracę, nakładając konturówkę wzdłuż dolnych rzęs i wzdłuż górnego wewnętrznego kącika oka. Po zastosowaniu tej techniki Twoje oczy natychmiast będą wydawać się większe i pełniejsze. Makijaż oczu to podstawowa umiejętność, której każda z pań może się nauczyć. Łatwo popełnić błędy podczas nakładania eyelinera. Najczęstszym błędem jest wywieranie zbyt dużego nacisku podczas nakładania emulsji na oczy. Powoduje to, że zamiast cienkiej kreski powstaje gruba kreska, co wygląda nieprofesjonalnie i utrudnia równomierne nałożenie eyelinera na oczy. Zamiast tego najlepiej użyć lekkiego nacisku podczas używania pędzelka, aby z łatwością wyrównać oczy cienką warstwą konturówki. Możesz również ćwiczyć przed nałożeniem eyelinera, najpierw wyścielając oko ołówkiem, aby wiedzieć, jak to jest i jakie wyniki uzyskuje się, stosując nacisk podczas nakładania eyelinera.

Jak wybrać eyeliner?

W internecie na forach, jak i na portalach z poradami dotyczącymi makijażu można znaleźć mnóstwo pytań o to, jak wybrać eyeliner. Na rynku jest tak wiele produktów, że panie kompletnie nie wiedzą, czy wybrać drogi produkt od znanej, światowej marki, czy też lepiej zdecydować się na eyeliner z niższej półki cenowej, który w razie, gdy się nie sprawdzi z żalem będzie można wyrzucić. Opcji jest wiele, jednak najlepiej na początek postawić na polecany przez makijażystki produkt. Najczęściej kobiety decydują się na eyeliner w pisaku, gdyż łatwo się go używa, a kreski nim zrobione wyglądają naprawdę efektownie. Za dobry produkt panie nie powinny wydać więcej niż około 50 – 80 zł.