Jak nakładać makijaż – dłonie czy pędzle?

Generalnie są dwa sposoby nakładania makijażu. Podkład czy też cienie można nakładać używając do tego jedynie gołych dłoni. Jednakże, można też robić to trzymając w ręku odpowiedni pędzel. Czy warto kupować pędzle do makijażu? Wydaje się, że jednak jak najbardziej warto.

Bakterie na dłoniach

Niewątpliwie, nakładanie makijażu, zwłaszcza podkładu, samymi dłońmi prowadzi do powstawania pryszczy na twarzy. Wynika to z tego, że na dłoniach zawsze znajduje się wiele bakterii. Nawet, jeśli dokładnie umyje się ręce, nie pozwoli to usunąć wszystkich bakterii z powierzchni skóry. Wydaje się, że szczególnie narażone na powstawanie pryszczy są kobiety, które mają problem z trądzikiem.

Jeśli natomiast do nakładania podkładu używa się pędzli hakuro: https://cosibella.pl/product-pol-598-Pedzel-Hakuro-H50-Do-Podkladu-Flat-Top.html, czy też jakichkolwiek innych, udaje się uniknąć powstawania pryszczy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że pędzle hakuro, tak samo jak wszystkie inne trzeba regularnie myć. Tylko w takiej sytuacji nie będzie na nich żadnych bakterii.

Makijaż bez grudek

Warto też zwrócić uwagę na to, że korzystanie z pędzli ma sens z tego względu, że zapewniają one bardzo dużą dokładność nakładania cieni, jak również podkładu. Jest to precyzja, jakiej nie da się osiągnąć przy pomocy samych tylko palców.