Jak pofarbować samemu włosy?


Z pewnością każda kobieta nie raz zastanawiała się nad zmianą koloru włosów. Blondynki rozważały totalną metamorfozę w rudego wampa, a brunetki marzyły o przyciemnieniu nieco odcienia swoich kosmyków. To zrozumiałe, panie uwielbiają zmiany, dzięki którym nadają charakteru swojemu wyglądowi. Nie zawsze zdobywają się one jednak na radykalne zmiany, a jedynie delikatnie manewrują w obrębie swojego naturalnego odcienia, to delikatnie je rozjaśniając, to przyciemniając.

Dlaczego warto samemu pofarbować włosy?

Drobne zmiany na głowie nie muszą powstawać pod okiem profesjonalisty. Wiele kobiet śmiało sięga po drogeryjne farby do włosów i samodzielnie koloryzują swoje włosy. Takie rozwiązanie, choć niesie za sobą delikatne ryzyko porażki, posiada również wiele zalet. Głównym plusem jest oszczędność – czasu i pieniędzy.

Czego unikać podczas domowej koloryzacji?

Z pewnością podczas farbowania włosów w domowym zaciszu należy pamiętać, że duże znaczenie ma to, jakich farb do włosów się używa. Słabej jakości produkt nie dość, że nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, to dodatkowo może zniszczyć nasze włosy. Nie zaleca się również używania samodzielnie rozjaśniaczy. Rzadko który amator jest w stanie prawidłowo je zastosować. Większość śmiałków kończy ze łzami w oczach na fryzjerskich fotelach, w celu naprawy spalonych końców.

Gdzie kupić farby do włosów?

Produkty do koloryzacji włosów są ogólnodostępne. Zazwyczaj każda drogeria stacjonarna oferuje tego typu asortyment. Można, oczywiście, równie dostać je przez stronę internetową. Niektóre marki selektywne, używane przez profesjonalistów dostępne są w zasadzie wyłącznie on-line. Minusem zakupu w sieci jest na pewno brak możliwości sprawdzenia koloru na wzorniku. Mimo, że jest on typowo poglądowy – warto sprawdzić, czy się nam podoba, zanim go się zakupi.