Jak poradzić sobie z rozstępami?

maść na rozstępyNajważniejszą zasadą stosowania kremu na rozstępy jest zastosowanie go, gdy problemy ze skórą dopiero się zaczynają. Rozstępy często pojawiają się w okresie dojrzewania. Skóra gwałtownie się wtedy rozciąga, tak samo jak u kobiet w ciąży. Gdy na skórze pojawiają się pierwsze czerwone kreski bądź pęknięcia, należy natychmiast zastosować dobrą maść na rozstępy.

Problem rozstępów

Dobry krem na rozstępy powinien przede wszystkim nawilżać skórę. Najpierw należy jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, czy szukamy kremu, który będzie zapobiegał powstawaniu rozstępów, czy może kosmetyku, który zlikwiduje istniejące już zmiany. Najtrudniej usunąć rozstępy, które istnieją od lat. Wtedy ostatnią deską ratunku mogą okazać się zabiegi laserowe.

Idealny kosmetyk przeciwko rozstępom

Kupując maść na rozstępy, warto wybrać porządny produkt z dobrym składem. Krem powinien charakteryzować się zawartością substancji, które będą stymulować produkcję włókien białkowych. Wyciąg z wąkrotki azjatyckiej, zadziała przeciwzapalnie i zredukuje widoczność oraz głębokość rozstępów. Wyciąg z soi zapewni elastyczność i jędrność, natomiast związki krzemu zwalczą czerwone rozstępy. Dodatkowo zawarte witaminy zmiękczą i uelastycznią skórę.

Bardzo ważne jest, aby zastosować kosmetyki na rozstępy już przy pierwszych objawach. Uda, pośladki i piersi to miejsca, na które nie należy żałować maści. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Naprawdę łatwo można się pozbyć problemu świeżych rozstępów.