Jak wybierać kosmetyki dla dzieci?

mustela

Świeżo upieczeni rodzice mają bardzo wiele wątpliwości, ciągle zastanawiają się, czy dobrze opiekują się maluszkiem, czy dobrze dobierają dietę czy używają odpowiednich kosmetyków kąpieli i pielęgnacji.

Jakie kosmetyki wybrać dla małego dziecka? 

Wybierając produkty do mycia dla swojego dziecka, musimy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

Kosmetyki do mycia muszą być są hipoalergiczne. Czyli pianki i musy do mycia muszą być wolne od barwników, perfum i innych dodatków. Kupujmy produkty bez alkoholu oraz parabenów. Te składniki są niepożądane, działają zbyt mocno, a w niektórych przypadkach mogą powodować alergie i podrażnienia.

Podobnie wygląda sytuacja z szamponem do włosów. 

Wybierajmy łagodny i delikatny produkt. Unikajmy produktów, które zawierają alkohol, substancje zapachowe lub inne substancje chemiczne. Dobrą zasadą jest szukanie szamponów przeznaczonych specjalnie dla niemowląt lub małych dzieci, które często mają taką informację na etykiecie. Uważajmy na szampony zawierające zbyt wiele składników.

Dobrym pomysłem jest stosowanie kremu czy balsamu nawilżającego na dziecko po kąpieli, myciu i suszeniu. Pomoże to utrzymać skórę miękką i gładką. Środki nawilżające mogą również pomóc w gojeniu, ponieważ chronią przed wysuszeniem, które jest bardziej prawdopodobne, gdy dzieci są w pierwszych dwóch latach życia.

Jak wybierać kosmetyki dla dzieci?

Po pierwsze zawsze czytajmy składy na etykietach. Dzięki temu dowiemy się, czy krem lub wybrany balsam jest bezpieczny dla naszego dziecka. Dobrym pomysłem jest kupowanie kosmetyków stworzonych specjalnie dla tak małych dzieci, na przykład mustela.