Jak wybrać odpowiedni krem nawilżający do cery trądzikowej?

krem nawilżający do cery trądzikowej

Cera trądzikowa jest cerą bardzo problematyczną, która potrzebuje wyjątkowej i dobrze dobranej pielęgnacji. Potrzeba nie lada wysiłku, aby dobrać do niej odpowiednie kosmetyki, które nie wpłyną niekorzystnie na jej stan i pomogą przywrócić jej zdrowy wygląd. Większość ogólnodostępnych kremów może jednak zapychać i powodować powstawanie nowych wyprysków – jak więc wybrać dobry krem nawilżający do cery trądzikowej? Na co zwrócić uwagę i czym się kierować przy jego wyborze? Oto kilka sprawdzonych porad i wskazówek.

Dlaczego należy stosować kremy nawilżające do cery trądzikowej?

Przetłuszczanie się, wypryski i stany zapalne to charakterystyczne cechy cery trądzikowej dobrze znane jej posiadaczkom. Chociaż przez jej przetłuszczanie się może się wydawać, że nie potrzebuje ona nawilżenia – jest to zupełną nieprawdą. Przesuszona skóra zwiększa produkcję sebum, a prowadzi to do zapychania porów i w konsekwencji pojawiania się wyprysków – dlatego trak ważne jest, aby stosować specjalne kremy nawilżające do cery trądzikowej.

https://naturasiberica.com.pl/pl/products/weganski-nawilzajacy-krem-zel-do-twarzy-do-skory-tlustej-oraz-z-tendencja-do-powstawania-tradziku-bereza-siberica-1249.html

Krem odpowiedni dla cery trądzikowej nie może być zbyt gęsty i tłusty – dobrze sprawdzą się kremy o lekkiej konsystencji, które szybko się wchłaniają a jednocześnie nie sprzyjają powstawaniu niedoskonałości i zapychaniu porów.

Jakie składniki kremów dobrze sprawdzą się dla cery trądzikowej?

Cera trądzikowa potrzebuje wyjątkowo delikatnej i najlepiej jak najbardziej naturalnej pielęgnacji. Z tego powodu dobrze jest wybierać kremy nawilżające oparte na naturalnych i bezpiecznych dla niej składnikach. Dzięki temu nie podrażnimy skóry i nie doprowadzimy do powstawania większej ilości stanów zapalnych.