Jak zdjąć lakier hybrydowy z paznokci?

lakier hybrydowy neonail

Lakier hybrydowy wyróżnia się szczególną twardością i trwałością. Są to jego ogromne zalety, ale mogą one okazać się pewnym utrudnieniem, gdy konieczne będzie usunięcie manicure. W takim wypadku warto wiedzieć, co zrobić, by usunąć lakier hybrydowy bez zniszczenia płytki paznokcia?

Aceton i folia

Bardzo znaną metodą usuwania lakierów hybrydowych Neonail jest wykorzystanie acetonu. Nalewa się jego niewielką ilość na wacik, a następnie przykłada do paznokcia i owija folią aluminiową. Paznokcie powinny znajdować się w takim okładzie przez przynajmniej 15 minut. Po usunięciu wacików lakier hybrydowy powinien być już bardzo miękki. Wtedy najlepiej jest usunąć go po prostu przy pomocy drewnianego patyczka. Lakier powinien odchodzić całymi płatami, więc zadanie to jest dość proste i w razie potrzeby można je wykonać samodzielnie we własnym domu.

Ścieranie i piłowanie

W profesjonalnych salonach kosmetycznych lakiery hybrydowe Neonail (kupisz je online na https://puderek.com.pl/155-neonail-lakiery-hybrydowe) najczęściej są usuwane za pomocą frezarki lub pilniczka. Służą one do tego, by mechanicznie zetrzeć lakier z powierzchni płytki. To skuteczna metoda, która nie wymaga użycia żadnej chemii. Trzeba jednak pamiętać, że takie ścieranie płytki paznokcia może być fatalne w skutkach, jeśli zajmuje się nim osoba niedoświadczona. Bardzo ważne jest, by nie dopuścić do tego, by płytka w którymś miejscu została spiłowana zbyt mocno. Z tego właśnie powodu jest to metoda, która jest stanowczo odradzana jako ta wykorzystywana przy samodzielnej i domowej pielęgnacji paznokci.