Jaką szczotkę do włosów wybrać?


Chociaż wybór szczotki do włosów może wydawać się banalnym zadaniem, prawda jest taka, że wcale nie jest to taka prosta sprawa. W końcu jakości szczotki często decyduje to, jak ostatecznie będzie prezentowała się nasza fryzura.

Szczotka do włosów – z jakiego materiału?

W pielęgnacji włosów na pierwszym miejscu zazwyczaj stawiamy kosmetyki takie jak szampon, odżywka czy maska, natomiast szczotka do włosów schodzi na drugi plan. Tymczasem jest to kwestia niesłychanie ważna i warto zastanowić się, czym codziennie czeszemy swoje włosy. Obecnie wybór jest duży, dostępne są szczotki wykonane z plastiku i takie będą najtańsze. Do wyboru mamy także modele drewniane oraz w włosiem naturalnym. Jaka będzie najlepszą opcja? To zależy od tego, jaki mamy rodzaj włosów. Plastikowe szczotki są łatwe do utrzymania w czystości, do tego są w stanie rozczesać, nawet bardzo długie i splątane włosy. Drewniane doskonale sprawdzą się w przypadku włosów, które mocno się elektryzują, natomiast szczotki z włosia naturalnego są polecane dla posiadaczy włosów cienkich i napuszonych.

Dopasuj szczotkę do rodzaju swoich włosów

Jeżeli mamy cienkie i dosyć rzadkie włosy, wówczas świetnie sprawdzą się te z naturalnym włosiem, np. ze szczeciny dzika, która przy każdym czesaniu wzmacnia włosy. Długie włosy bez trudności będzie można rozczesać za pomocą szczotki z twardymi igiełkami na przykład takimi wykonanymi z plastiku, albo z drewna. Posiadacze włosów kręconych powinni natomiast zainwestować nie w szczotkę, aczkolwiek w dobrej jakości grzebień z szerokim rozstawem zębów.

Wybierając odpowiednią szczotkę do włosów można o nie zadbać, ograniczyć puszenie się oraz elektryzowanie. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest dobór jej do rodzaju i długości włosów. Najlepiej sprawdzą się modele wykonane z naturalnych materiałów, które po prostu będą dużo trwalsze od plastików. Chociaż szczotki plastikowe też mają swoje zalety i nie warto kategorycznie z nich rezygnować. Trzeba przetestować różne rozwiązania i wybrać takie, które będzie najlepsze dla naszych włosów.