Jakie kosmetyki do makijażu cery trądzikowej


Cera trądzikowa nie jest przeciwwskazaniem do makijażu. Aby wyglądała dobrze, warto jednak wybrać kosmetyki, które nie będą wpływały na nią negatywnie. Jakie kosmetyki dedykowane są dla posiadaczek takiej problematycznej skóry?

Trądzik a makijaż

Bardzo często można spotkać się z przekonaniem, że kosmetyki do makijażu nie są przeznaczone do cery trądzikowej. W rzeczywistości jednak dużo zależy od wybranych produktów, ponieważ niektóre z nich mogą pogorszyć jej stan, a inne wprost przeciwnie – sprawią, że będzie wyglądała jeszcze lepiej.

Makijaż dla cery trądzikowej może więc nie tylko zamaskować niedoskonałości, ale również może pomóc w regulacji wydzielania sebum oraz w likwidacji wyprysków, zaskórników.

Polecane kosmetyki do makijażu cery trądzikowej

Aby makijaż dla cery trądzikowej wyglądał dobrze i przy tym miał działanie lecznicze, konieczne jest wybranie właściwych produktów. Co sprawdzi się najlepiej?

  • Podkład – powinien być lekki, beztłuszczowy, bazować na składnikach mineralnych i nie zawierać silikonów, które mogą zapychać pory skóry. Mineralny podkład to kosmetyk do makijażu, który wspomaga gojenie wyprysków i zapobiega ich ponownemu wyskakiwaniu.
  • Puder – podobnie jak w przypadku podkładu, najlepiej wybrać kosmetyki mineralne lub inne pudry o prostych składach, na przykład puder bananowy, ryżowy, bambusowy, które posiadają właściwości matujące.
  • Korektor – do punktowego maskowania wyprysków warto wybrać ten o właściwościach antybakteryjnych.

Osoby mające cerę tłustą, trądzikową powinny również pamiętać o tym, aby systematycznie czyścić gąbeczki i pędzle do makijażu. Rozwijające się na nich bakterie mogą przyczyniać się do powstawania wyprysków. Więcej pod adresem: www.trena.pl/271-makijaz