Kilka kosmetyków niezbędnych w wyprawce dla niemowlaka


Organizowanie wyprawki dla niemowlaka to zawsze duże przedsięwzięcie. Rodzice szczególnie dużą uwagę przywiązują do zakupu kosmetyków dla noworodka, które powinny być jak najbardziej łagodne dla skóry i naturalne. Dobrze jeżeli nie zawierają w sobie agresywnych środków myjących oraz sztucznych konserwantów. To właśnie takie składniki mogą bowiem podrażniać skórę maluszka, która w pierwszych dniach jego życia jest całkowicie bezbronna. Co zatem powinno znaleźć się w kosmetycznej wyprawce noworodka?

Kosmetyczna wyprawka noworodka i środki do mycia

Naprawdę noworodka można myć nawet samą wodą, chociaż wielu rodziców preferuje jednak jakieś bardzo łagodne środki myjące. Z pewnością można tutaj polecić kosmetyki Emolium, które zostały opracowane z myślą o najmłodszych. Emolium to łagodne środki myjące, które nie naruszają naturalnej bariery ochronnej skóry, a zatem są przez nią bardzo dobrze tolerowane. Skóra po kąpieli w kosmetykach Emolium jest delikatnie natłuszczona, nie trzeba zatem stosować już innych specyfików.

Krem do pupy i na odparzenia

Jeszcze jeden niezbędne kosmetyki dla noworodka to krem do pielęgnacji pupy, oraz na odparzenia. Wbrew pozorom nie chodzi tutaj o jeden kosmetyk, dla maluszka powinno się kupić bowiem 2 kremy dla maluszka powinno się kupić bowiem dwa kremy, jeden do codziennej pielęgnacji, drugi zaś na wypadek pojawienia się odparzeń. W tym drugim przypadku często chodzi o krem zawierający cynk.