Kosmetyki idealnie dopasowane

Cechą dobrych kosmetyków jest idealne dopasowanie do indywidualnych potrzeb klientki w zakresie karnacji oraz potrzeb skóry i ewentualnych problemów skórnych, takich jak na przykład zaczerwieniania czy zmiany. Optymalnie dobrane kosmetyki maskują niedoskonałości oraz dodają wdzięku. Są przyjazne dla skóry, nie powodują podrażnień oraz łatwo się zmywają podczas demakijażu.

Kosmetyki makijażowe

Wykonanie perfekcyjnego makijażu nie wymaga wcale zastosowania całego szeregu kosmetyków. Wręcz przeciwnie powinny być to podstawowe kosmetyki, lecz charakteryzujące się ponadprzeciętną funkcjonalnością, łatwością aplikacji oraz trwałością. Wśród nich wymienić można między innymi: podkład, puder w kompakcie, puder w kamieniu, korektor czy tusz do rzęs.

Podkład

Idealny podkład powinien adaptować się do ocienia skóry klientki nie tworząc przy okazji efektu maski. Dodatkowo powinien on zawierać składniki nawilżające i pielęgnujące skórę.

Puder w kompakcie

Puder w kompakcie stanowi bardzo popularny rodzaj pudru, umożliwiający w prosty sposób utrwalenie codziennego oraz wieczorowego makijażu.

Puder w kamieniu

Puder w kamieniu to idealne uzupełnienie makijażu. Tworzy on bowiem na powierzchni skóry delikatną warstwę kosmetyku maskującą delikatne niedoskonałości i pięknie wyrównującą koloryt skóry.

Korektor

Korektor pełni niebagatelną rolę w tworzeniu efektu rozświetlenia makijażu twarzy, a zwłaszcza makijażu oka, dzięki zawartości mieniących się pigmentów. Zmniejsza on widoczność zmarszczek oraz cieni, odejmując lat i wprowadzając efekt świeżości.

Tusz do rzęs

Tusz do rzęs jest podstawowym kosmetykiem makijażowym. Dodaje on oku wyrazistości, podkreśla jego kształt oraz głębie koloru tęczówki.

Zestaw kosmetyków makijażowych, kosmetyki L’oreal

Kosmetyki stosowane podczas makijażu powinny pochodzić z danej serii produktów. W ten trend wpisują się kosmetyki L oreal. Firma Loreal Paris dba o to aby produkowane przez nią specyfiki idealnie dopasowane były nie tylko karnacji i potrzeb klientki ale również stanowiły swoisty komplet uzupełniających się elementów.