Nożyk do brwi – najpopularniejsze rodzaje


Choć regulacja brwi kojarzy się przede wszystkim ze żmudną pracą wykonywaną z wykorzystaniem pęsety, nie jest to jedyny sposób na doprowadzenie ich do ładu. Co więcej, chcąc, aby piękne brwi stały się jednym ze znaków rozpoznawczych, nie trzeba nawet regularnie odwiedzać salonu kosmetycznego. Zarówno kobietom, jak i mężczyznom z pomocą przychodzi także nożyk do brwi – w swojej ręcznej, ale i elektrycznej wersji.

Ręczny trymer i jego specyfika


Ręczny nożyk do brwi jest niewielką maszynką przypominającą nieco klasyczne rozwiązania wykorzystywane do golenia. Jego kształt pozwala na szybkie pozbywanie się nadmiaru włosków, sama obsługa nożyka nie różni się przy tym od sposobu wykorzystania typowej golarki. Plusem nożyka do brwi w takiej postaci jest niski koszt zakupu oraz łatwość stosowania. Nie można jednak zapominać o tym, że skóra w okolicach oczu jest dość wrażliwa, trymer powinien być więc regularnie wymieniany.

Nożyk elektryczny i jego zalety


Jeśli planuje się regularne korzystanie z nożyka do brwi, znacznie lepszą opcją może okazać się zainwestowanie w jego elektryczny odpowiednik. Rozwiązanie to jest przeważnie zasilane bateriami, sprawdza się więc nie tylko w domowym zaciszu, ale i w podróży. Nożyk do brwi w swojej elektrycznej wersji jest znacznie dokładniejszy niż urządzenie ręczne. Nie tylko skutecznie usuwa pojedyncze włoski, ale również umożliwia regulację ich długości, jest więc idealny dla tych osób, którym nie są straszne modowe eksperymenty i testowanie różnych rozwiązań.