Pielęgnacja włosów – krok po kroku

do włosów

Odpowiednia pielęgnacja włosów jest bardzo ważna dla zachowania ich odpowiedniej kondycji oraz pięknego wyglądu. Włosy dla wielu osób są symbolem atrakcyjności. Właśnie dlatego tak wiele z nas przykłada ogromną wagę do ich odpowiedniej prezentacji, do której przyczyniają się dobrze dobrane kosmetyki do włosów.

Pielęgnacja włosów – krok po kroku!

Krok 1. Mycie oraz czesanie.

Wydawać by się mogło, że są to czynności bardzo łatwe. Nic bardziej mylnego. Odpowiednio dobrane kosmetyki do włosów działają cuda także podczas ich mycia oraz czesania. Na co zatem należy zwrócić uwagę na tym etapie? Jest to przede wszystkim szampon do włosów dobrany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Krok 2. Odżywianie

Zadaniem odżywki jest, aby włosy stały się błyszczące, sypkie, nawilżone, miękkie, sprężyste, gładkie, gęste oraz odżywione. W ramach odżywki możemy używać produktów, które zawierają keratynę do włosów. Ułatwi ona rozczesywanie oraz spowoduje, że włosy będą zdrowe. Wybierając drogeryjną odżywkę do włosów należy zwrócić szczególną uwagę na jej skład.

Krok 3. Suszenie

Najlepszym rozwiązaniem jest zostawienie włosów w spokoju. Jeżeli jednak jesteśmy zmuszeni do użycia suszarki warto tutaj zadbać o pielęgnację włosów i zastosować odżywkę w sprayu bez spłukiwania.  

Krok 4. Peeling 

peeling do włosów

Peeling skóry głowy jest tak samo ważny, jak peeling twarzy i innych części ciała. Dzięki niemu głowa skóry lekko oddycha, a na skutek oczyszczenia porów następuje wyregulowanie poziomu sebum. Peeling do skóry głowy możemy zakupić w każdej drogerii.

Krok 5. Olejowanie

Odpowiednia pielęgnacja włosów wiąże się także z olejowaniem. Jest to jedna z najbardziej skutecznych metod na nawilżenie oraz wzmocnienie włosów. Wszystko do włosów, czego będziesz potrzebować znajduje się w każdej drogerii.