Szampon Kemon w suchej odmianie


Czy istnieją suche szampony? Marka Kemon pokazuje, że tak! Kilka produktów sygnowanych tą marką ma właśnie takie właściwości. Jak zatem działają szampony suche i na czym polega wyjątkowość ich stosowania?

Działanie przez rozpylanie

Niektóre szampony Kemon działają przez rozpylanie. Mowa tu oczywiście o suchych szamponach, które mają postać specjalnego proszku. Sposób działania takiego szamponu jest bardzo prosty, gdyż wystarczy nanieść go na powierzchnię włosów, a następnie – po jakimś czasie – usunąć go poprzez szczotkowanie. Warto przy tym podkreślić, że suchy szampon Kemon to produkt rozpylany za pomocą specjalnego dozownika. Oznacza to, że jego stosowanie jest bardzo proste i… nie wymaga wody.

Suchy czy mokry – zestawienie zalet

Suche szampony (które nie tylko są domeną marki Kemon) to produkty o dość specyficznym sposobie działania. Należy przy tym pamiętać, że nie są one tak samo skuteczne jak ich „mokre” odpowiedniki. Poza tym ich usuwanie jest dość kłopotliwe, gdyż polega ono na dość dokładnym szczotkowaniu. Z drugiej strony trzeba podkreślić, że stosowanie suchego szamponu Kemon jest wygodniejsze. Włosy po jego aplikacji nie są mokre, dzięki czemu nie wymagają długotrwałego suszenia. Poza tym sama aplikacja ogranicza się zaledwie do maksimum 2 – 3 minut, w trakcie których produkt jest dozowany na powierzchnię włosów.

Reasumując, suche szampony to propozycja przede wszystkim dla tych osób, które nie mają tak dużo czasu na ich pielęgnację. W pozostałych przypadkach warto postawić na tradycyjne odmiany szamponu.