Toner do włosów – jak uzyskać idealny odcień blondu?


Koloryzacja włosów nie zawsze przebiega zgodnie z planem. To, jaki kolor finalny otrzymamy zależy od wielu różnych czynników. Szczególnie problematyczne bywa farbowanie włosów na blond. Z pewnością wiele kobiet miało problem z żółtym odcieniem, który nie wygląda zbyt dobrze. Na szczęście można go skutecznie zniwelować – wystarczy zainwestować w Trena.pl w profesjonalny toner do włosów blond.

Bezpieczna korekta koloru

Po nieudanej koloryzacji warto jest sięgnąć po dobrej jakości toner do włosów blond. Być może okaże się on prawdziwym wybawieniem. Plusem jest fakt, że jest on bezpieczny dla włosów. Nie trzeba więc obawiać się, że będzie on stanowić takie obciążenie, jak kolejna warstwa farby. Pamiętajmy, że włosy po rozjaśnianiu są zwykle bardzo wrażliwe. Z tego względu należy z dozą rozsądku podejść do planowania kolejnych zabiegów fryzjerskich.

Tonowanie włosów to bezinwazyjny sposób na to, aby nadać im pożądany odcień. Zdecydowana większość tego rodzaju produktów nie posiada w swoim składzie amoniaku, czy też nadtlenku wodoru. Formuła zwykle opiera się na oksydantach, a także składnikach odżywczych.

Nieszkodliwy toner do włosów blond

Nie każdy wie, że tonery można stosować również w przypadku włosów naturalnych. Nierzadko wybierają go panie, które zauważyły pierwsze oznaki siwienia. Trzeba jednak podkreślić, że najlepsze rezultaty zabiegu otrzymamy na włosach, które zostały mocno rozjaśnione.

Oczywiście tonery nie wchodzą zbyt głęboko w strukturę włosów. Można powiedzieć, że pozostają one na ich powierzchni. Z tego względu efekty utrzymują się jedynie przez pewien okres. Zwykle wynosi on od 4 do 6 tygodni.