Żele do paznokci – o czym pamiętać przy zakupie?


Perfekcyjny manicure to najlepsza wizytówka każdej kobiety. Zadbane paznokcie podkreślą naturalne piękno dłoni, dodając im elegancji i wyjątkowego charakteru.

Żelowe paznokcie – dla kogo?

Przedłużanie paznokci za pomocą żeli to metoda, która wymaga zastosowania odpowiednich produktów oraz specjalnej lampy UV. Paznokcie żelowe są niezwykle trwałe, a efekt uzyskany za pomocą tej metody pozwala na stworzenie ciekawych i estetycznie wyglądających stylizacji.

Żelowe paznokcie, ze względu na swą dużą trwałość, doskonale sprawdzą się w przypadku pań, którym brakuje czasu na częste wizyty w salonie kosmetycznym – dobrze wykonane żele utrzymają się nawet do kilku tygodni!

Żele to także idealne rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na naturalnym wyglądzie paznokcia – dzięki tej metodzie możliwym staje się wykonanie perfekcyjnego manicure nawet na mocno zniszczonej płytce.

Żele do paznokci – jak wybrać najlepsze?

Decydując się na samodzielne wykonanie żelowego przedłużania paznokci, niezbędnym okaże się zakup kilku produktów. Pilniki, polerki czy lampa UV to tylko część wyposażenia potrzebna do wykonania żelowego manicure.

Wybierając żele do paznokci warto zwrócić uwagę na ich jakość, zawsze decydując się na produkty pochodzące od sprawdzonych producentów. Na początek najlepszym rozwiązaniem może okazać się zakup żeli jednofazowych o średniej gęstości, charakteryzujących się stosunkową łatwą aplikacją.

Bardziej doświadczone osoby mogą pozwolić sobie na zakup żeli trójwazowych – produkty tego typu składają się z 3 rodzajów żeli, odpowiedzialnych za przyczepność, ochronę i połysk paznokcia.