Maska koloryzująca

maska koloryzująca

Maski koloryzujące do włosów to produkty idealnie łączące intensywną pielęgnację wraz z koloryzacją zmywalną. Rozwiązanie to jest funkcją pielęgnacyjną i dostarcza naszym włosom niezbędne składniki odżywcze, które poprawią nam stan włosów, a ponadto wygładzą i nadadzą im połysk, gładkość, a także aksamitną miękkość. Maski koloryzujące dostarczą nam też właściwości koloryzujących, które odświeżą i ożywią nam włosy.

Maska koloryzująca – kiedy po nią sięgnąć?

maska koloryzująca

Maski koloryzujące są przeznaczone dla posiadaczek włosów farbowanych. Dlatego trudno jest się dziwić, że tego typu kosmetyki stanowią perfekcyjne uzupełnienie wymagających pielęgnacji włosów farbowanych. Po jakimś czasie od koloryzacji, kolor może zacząć się wypłukiwać, co będzie powodowało płowienie i blaknięcie. Tutaj z pomocą przyjdą maski koloryzujące do włosów, które świetnie poradzą sobie z tym problemem i pozwolą przedłużać trwałość koloru, a ponadto wydłużą czas między kolejnymi farbowaniami. Nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby taki preparat używać do włosów naturalnych. Maski koloryzujące zintensyfikują, ożywią oraz pogłębią ich kolor.

Jak skutecznie stosować maski koloryzujące ?

Zastosowanie: maska koloryzująca na włosy nie będzie wcale trudna ani czasochłonna do wykonania. Trzeba na umyte i suche włosy nałożyć równomierną porcję produktu, która będzie określona przez producenta. Takowy kosmetyk trzeba zostawić na włosach przez około pięć do dwudziestu minut, kolejno należy spłukać pasma letnią wodą, a potem zostawić je do wyschnięcia.