Czy manicure hybrydowy szkodzi paznokciom?

Częste wykonywanie tipsów sprawia, że paznokcie stają się słabe i kruche, wyglądają gorzej, a nawet mogą być podatne na choroby, na przykład grzybicę paznokci. Czy wykonywanie manicure hybrydowego w tym stylu jest również tak ryzykowne?

Wszystko z umiarem!

Podczas wykonywania „hybryd” trzeba oczywiście zmatowić płytkę paznokci, by zapewnić lakierowi dobrą przyczepność. Zabieg ten sprawia, że usuwa się nieznaczną warstwę płytek, ale jeśli jest prawidłowo wykonany i płytka jest tylko lekko zmatowiona, a nie zeszlifowana, paznokciom nic się nie stanie. Szczególnie ważne jest to, gdy manicure hybrydowy wykonuje się po raz kolejny, gdyż częste zbyt mocne matowienie paznokci sprawi, że płytki będą bardzo cienkie i może pojawić się ból, wtedy też paznokcie są bardziej podatne na choroby.

Zaszkodzić może także zmywanie lakierów hybrydowych, gdyż polega to na zastosowaniu silnie działającego płynu. Nie powinien być on mieć zbyt długiego kontaktu z płytkami, w tym przypadku również więc warto zachować umiar bądź skorzystać z usług dobrej kosmetyczki.

Stosowanie się do tych dwóch zasad sprawi, że paznokcie zawsze będą piękne i zdrowe i można będzie bezpiecznie, bez szkody dla nich wykonywać stylizację hybrydową tak często, jak potrzeba.