Dla kogo przeznaczony jest pedicure z kwasami?


Stopy są naszą codzienną podporą, ponieważ noszą ciężary oraz gniotą się w niewygodnych butach. Są też bardzo wrażliwe na zmieniające się nieustannie warunki klimatyczne. Stopy są także bardzo wymagające, gdyż często przesuszają się oraz pękają. Z tego powodu warto dbać o skórę naszych stop. Warto zastosować pedicure z kwasami, który przynosi wiele korzyści zmęczonym stopom.

Właściwości zabiegu z kwasami

Pedicure Callus Peel to zabieg, który opiera się na kwasach organicznych – https://easywaxing.pl/pl/zabiegi/pedicure/pedicure-callus-peel Podczas tego pedicure wykorzystywane są plastry, które nasącza się kwasami. Dzięki tym plastrom naskórek zostaje szybko oraz bezboleśnie usunięty. Co więcej, posiadają one właściwości antybakteryjne i normalizują złuszczany naskórek. Po zalecanym czasie zmiękczony naskórek likwiduje się za pomocą szpatułki. Na końcu zabiegu aplikuje się krem nawilżający oraz odżywczy. Zatem peeling Callus Peel pozwala pozbyć się przerośniętego naskórka oraz zmniejsza dolegliwości związane z popękaną skorą. Tak więc skóra pięt przestaje być szorstka, a za to miła i przyjemna w dotyku.

Kto może korzystać z pedicuru Callus Peel?

Pedicure Callus Peel przeznaczony jest głównie osobom, które mają popękane pięty lub ich naskórek bardzo szybko narasta od nowa. Ponadto ten rodzaj pedicuru powinny rozważyć także osoby, którym w szybkim tempie przesusza się skora pięt. Jest to bezpieczny zabieg niemalże dla wszystkich. Jedynymi przeciwskazaniami do jego wykonywania to łuszczyca stóp, grzybice czy inne infekcje oraz otwarte skaleczenia.