Jakie peelingi do dłoni dostępne są w sprzedaży?


Peelingi do dłoni z Sanbello to produkty, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród klientek. Pomagają one skutecznie usuwać zanieczyszczenia gromadzące się na skórze oraz eliminować martwe komórki naskórka.

Jakie korzyści przynosi regularne wykonywanie peelingu?

Jak wspomniano powyżej, za pomocą peelingu można skutecznie usunąć zanieczyszczenia oraz martwe komórki naskórka. W efekcie skóra staje się gładka oraz bardziej elastyczna. Poprawia się mikrokrążenie, a składniki aktywne kremów pielęgnacyjnych mogą w łatwy sposób wnikać w komórki skóry.

Na jakie peelingi do dłoni mogą decydować się klientki?

W szerokiej ofercie sprzedaży stacjonarnej i internetowej dostępne są produkty zróżnicowane pod względem rodzaju działania, przeznaczenia oraz ceny. Punkty sprzedaży oferują peelingi:
– ziarniste,
– enzymatyczne,
– gommage.

Czym cechują się peelingi do dłoni ziarniste?

Peelingi ziarniste zawierają w swoim składzie drobiny, które w sposób mechaniczny usuwają martwe komórki naskórka oraz nagromadzone na powierzchni skóry zanieczyszczenia. W składzie tego rodzaju kosmetyków znajdują się polietylenowe kuleczki lub drobiny pochodzenia naturalnego. Mogą to być fragmenty łupin orzechów lub pestek, a nawet cukier trzcinowy. W sprzedaży dostępne są również kosmetyki zawierające sól pochodzącą z Morza Martwego lub oleje roślinne, w tym olej jojoba, arganowy czy kokosowy. Tego rodzaju składniki skutecznie nawilżają i natłuszczają skórę dłoni. Działanie tego rodzaju peelingów jest dość intensywne, a kobiety posiadające skórę wrażliwą i skłonną do podrażnień powinny zachować szczególną uwagę podczas ich stosowania. Panie mogą w tym wypadku decydować się na zakup peelingów drobnoziarnistych, które działają w sposób bardziej delikatny oraz powinny unikać kosmetyków, które w swoim składzie zawierają sól.

Jak działają peelingi enzymatyczne?

Tego rodzaju produkty działają w sposób bardziej delikatny i zwykle nie wywołują podrażnień. W ich składzie obecne są enzymy roślinne, w tym papina lub bromelaina, które rozpuszczają martwe komórki naskórka, a jednocześnie działają w sposób dość delikatny. Mogą być zatem z powodzeniem stosowane przez kobiety o delikatnej i wrażliwej skórze. Tego rodzaju produkty wymagają jednak regularnego stosowania.

Czym są peelingi gommage?

Peelingi gommage są rodzajem peelingów enzymatycznych, ale ich sposób stosowania jest nieco inny. Produkt po upływie określonego czasu wskazanego przez producenta nie jest zmywany ciepłą wodą, lecz ścierany ze skóry dłoni. Peeling do dłoni tego rodzaju może być stosowany w przypadku skóry wrażliwej i naczynkowej, ponieważ działa w sposób bardzo delikatny. Wymaga on jednak regularnej aplikacji i przyczyna się do poprawy kondycji skóry oraz redukcji przebarwień.

Czym należy się kierować wybierając peeling do dłoni?

Wybór konkretnego produktu powinien być podyktowany typem skóry, rodzajem dolegliwości oraz indywidualnymi preferencjami klientki. W przypadku zakupu peelingów do dłoni nie należy zwracać uwagi jedynie na ich cenę, a starannie analizować skład kosmetyków.