Manicure męski – konieczność czy przyjemność?


W obecnych czasach manicure męski już nikogo nie dziwi. Zadbane męskie dłonie to swojego rodzaju wizytówka i pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy podczas biznesowego spotkania, w czasie randki czy podczas obiadu z przyjaciółmi, albo romantycznej kolacji. Dbanie o siebie to już jest obowiązek dla każdego mężczyzny, który chce być traktowany poważnie i odnosić sukcesy.

Aby ręce męskie wyglądały perfekcyjnie dobrze jest zdać się na fachowców w salonach kosmetycznych.

Manicure męski- wszystkie etapy

Profesjonalny manicure męski w Warszawie rozpoczyna się od obcięcia paznokci. Nożyczki do tego przeznaczone, mają zaokrąglony kształt i nadają się również do wycięcia skórek. Kosmetyczka opiłowuje je do pożądanego kształtu.

Następnym etapem jest zmiękczanie skórek poprzez zanurzenie rąk w aromatycznej kąpieli wodnej. Powoduje to, ze skórki są miękkie, dzięki czemu kolejny zabieg wykonuje się z łatwością.

Kolejny krok to wycinanie lub odsuwanie skórek. Najczęściej wycina się te skórki, które odstają i są nieestetyczne. Następnie z paznokci i dłoni, za pomocą specjalnie przeznaczonego środka, usuwa się przebarwienia, które powstają wskutek np. palenia papierosów. Tak przygotowane paznokcie pozostaje tylko wypolerować. Można użyć do tego specjalnej, matującej odżywki lub polerki.

Pielęgnacja dłoni na co dzień

Nawet najlepszy manicure, czy to damski czy męski, nie będzie prezentowała się dobrze, jeśli nie będzie się o nie dbać na co dzień. Absolutnym minimum jest nacieranie, jak najczęściej, rąk dobrym kremem. Skóra dłoni jest bardzo delikatna, dlatego każde spotkanie z chemią, środkami żrącymi czy złymi warunkami atmosferycznymi zostawia na nich ślad. Dlatego dobrze jest chronić je przez cały rok rękawicami. Podobnie rzecz się ma w przypadku skórek. Należy używać do ich pielęgnacji specjalnej oliwki, która nawilża płytkę paznokcia i skórki. Ma aplikator, co ułatwia jej stosowanie, i bardzo ładny zapach.

Kosmetyki te można dostać w każdej drogerii, albo bezpośrednio w salonach kosmetycznych.