Jaką metodę przedłużania rzęs wybrać dla siebie?

Długie i gęste rzęsy powinny towarzyszyć makijażowi na szczególne okazje. Istnieje obecnie na rynku wiele możliwości zarówno przedłużenia, jak i zagęszczenia rzęs, które zapewniają naprawdę spektakularne rezultaty.

Rzęsy dostępne na pasku

Jest to nie tylko najbardziej dostępna, ale również najpopularniejsza metoda na uzyskanie wspaniałego wachlarza rzęs. Takie taśmy z rzęsami można kupić w większości drogerii i samodzielnie przykleić pasek w domu. Na wyprofilowanej taśmie znajdują się gęste kępki rzęs, które za pomocą specjalistycznego kleju umieszczane są na powiece. Zabieg ten jest bardzo prosty do wykonania, jednak jego trwałość w porównaniu do innych metod jest bardzo krótka.

Przedłużanie kępki rzęs

Kolejną, bardzo popularną metodą jest doklejanie pojedynczych kępek rzęs, składających się z przynajmniej kilku sztuk sztucznych rzęs. Efekt nie już tak teatralnych jak w przypadku pasków, jednak jest zauważalny na pierwszy rzut oka. Taka metoda przedłużania rzęs również nie należy do najtrwalszych. Można ją wykonać samodzielnie w domu lub udać się do kosmetyczki, aby ta swoim wprawnym okiem ładnie rozmieściła wszystkie kępki na całej szerokości powieki. Kępki najczęściej wykonywane są z włókien syntetycznych lub naturalnych.