Czym jest depilacja pastą cukrową?

Depilacja niechcianych włosów dotyczy nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Depilacja za pomocą pasty cukrowej stanowi idealną alternatywę dla depilacji woskiem.

prezentacja zabiegu depilowania pastą cukrową

Na czym polega zabieg depilacji pastą cukrową?

Pasta cukrowa znana jest od wieków i chętnie stosowana jest przez Arabki, które wcześniej do depilacji używały karmelu (roztopionego cukru). Ponadto na Bliskim Wschodzie pasta do depilacji nazywana jest halaweh. Obecnie stosuje się specjalną masę, która oprócz cukru zawiera sok z cytryny oraz mieszankę łagodzących ziół, jednak niektóre kobiety wolą pastę cukrową zrobioną własnoręcznie w domu. Depilacja pastą cukrową zapewnia spokój na 2-3 tygodnie i jest idealną metodą depilacji dla alergików oraz osób zmagających się z problemem żylaków oraz pękających naczynek krwionośnych.

Gdzie wykonać depilację pastą cukrową?

Na zabieg depilacji pastą cukrową można się umówić do praktycznie każdego salonu kosmetycznego lub można ją również wykonać w zaciszu własnego domu. Jej niewątpliwą zaletą jest fakt, że nie podrażnia ona naskórka, ponieważ pasta przykleja się jedynie do włosów, a nie do skóry. Ponadto można ją przeprowadzić nawet wtedy, kiedy włoski są jeszcze bardzo krótkie (mają 1-2 milimetry) w przeciwieństwie d depilacji woskiem, gdzie włosy muszą mieć długość co najmniej 5-10 mm.