Dlaczego warto skorzystać z zabiegu mezoterapii mikroigłowej?


Mezoterapia mikroigłowa staje się coraz popularniejsza. Wiele kobiet korzysta z tego zabiegu zwłaszcza jesienią, kiedy promieni słonecznych jest znacznie mniej. Ma on bowiem na celu poprawę jakości skóry i jej wyglądu.

Czym jest mezoterapia mikroigłowa i jakie daje efekty?

Mezoterapia mikroigłowa często określana jest także jako zabieg mikronakłuciami. Polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry poprzez nakłuwanie jej urządzeniem z małymi i bardzo cienkimi igłami. W wyniku tego dochodzi do stymulacji skóry, a konkretnie do produkcji nowego kolagenu. Mezoterapia mikroigłowa w Warszawie cieszy się popularnością ze względu na efekty, jakie daje. Przede wszystkim poprawia gęstość skóry, jej elastyczność oraz napięcie. Polecić można go zatem w przypadku pojawienia się zmarszczek. Mezoterapia mikroigłowa jest skuteczna także w radzeniu sobie z bliznami pozabiegowymi oraz trądzikowymi. Znacznie poprawia koloryt skóry oraz ma pozytywny wpływ na zaburzenia barwnikowe.

Wskazania do mezoterapii mikroigłowej

Zabieg mezoterapii mikroigłowej zaleca się w przypadku chęci redukcji zmarszczek. Co ważne, zabieg działa w tym przypadku także zapobiegawczo. Jak wspomniano, zabieg ten jest skuteczny w przypadku blizn potrądzikowych. Wygładza, stymuluje oraz przebudowuje skórę. Wskazaniem do zabiegu są również przebarwienia skóry. Mezoterapia mikroigłowa rozjaśnia plamy hiperpigmentacyjne oraz wyrównuje kolory skóry. Co ciekawe, zabieg polecić można także osobom borykającym się z wypadaniem włosów. Poprawia bowiem znacznie ukrwienie skóry głowy, a tym samym ma wpływ na jakość włosów.