Dlaczego warto używać kremów pod oczy?

krem pod oczy

Na drogeryjnych półkach można znaleźć multum różnych specyfików, które oferują poprawę skóry pod oczami już po niewielu użyciach. Jednak często pojawiają się pytania, czy może zwykły krem do twarzy nie wystarczy, jeśli będzie aplikowany również w okolicach oczu. Jak się okazuje – nie. Dlaczego?

Dlaczego warto stosować krem pod oczy?

krem pod oczy

Trzeba zdać sobie sprawę, że skóra pod oczami jest zdecydowanie cieńsza i delikatniejsza niż ta na reszcie twarzy – to aż 4-krotna różnica. Posiada ona również zdecydowanie mniej włókien kolagenowych i elastyny, co niestety szybko może doprowadzić do efektu „worków” pod oczami. Bardzo szybko widać na nich oznaki starzenia, a w tym zmarszczki. Dla odpowiedniej pielęgnacji należy więc używać specyfików specjalnie przeznaczonych dla tej strefy twarzy. 

Jak działa krem pod oczy?

Przeciwzmarszczkowy krem pod oczy ma wiele właściwości, o których warto dokładnie powiedzieć. 

  • Zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek – jest to konieczne, aby wizualnie zapobiec starzeniu się skóry. Niestety, krem nie jest w stanie całkowicie pozbyć się starych zmarszczek, ale może je zdecydowanie zredukować. 
  • Nawilża i odżywia – skóra pod oczami bardzo szybko traci wodę, co sprawia, że należy ją częściej nawilżać, aby zachować jej zdrowy wygląd.
  • Ujędrnia i liftinguje – z racji na niewielkie ilości kolagenu w tym obszarze, dobry krem pod oczy przeciwzmarszczkowy pod oczy, wspomoże elastyczność skóry.
  • Rozjaśnia cienie – bardzo często jest to jeden z najczęstszych powodów wybierania kremów pod oczy. Cienie mogą pojawiać się z różnych powodów, co sprawia, że warto to dokładnie zbadać, gdyż krem pomoże głównie objawowo.