Jak dbać o tłustą cerę?


Tłusta cera wymaga szczególnie troskliwej pielęgnacji. To właśnie ona w dużej mierze sprawia, że na skórze nie pojawiają się nieestetyczne wypryski i zaskórniki.

Jak dbać o tłustą cerę?

Najważniejsze jest prawidłowe oczyszczanie za pomocą delikatnego żelu bądź pianki. Tradycyjne mydło może nadmiernie przesuszać cerę. Lecz zanim do niego przystąpimy powinnyśmy wykonać staranny demakijaż za pomocą płynu micelarnego. Nawet najlepszy żel do mycia twarzy może sobie nie poradzić z takimi produktami, jak tusz do rzęs. Kolejny etap to oczywiście tonizowanie. Tonik do twarzy przywraca prawidłowe pH naszej skóry. Wybierajmy taki kosmetyk, który w swoim składzie nie ma alkoholu. Ten co prawda może nieco łagodzić zmiany na skórze. Ale w dłuższej perspektywie czasu nadmiernie wysusza cerę, powoduje silniejsze wydzielanie się sebum. Tym samym nasze problemy ze skórą tylko się nasilają. Bardzo ważne jest też odpowiednie nawilżanie. Wiele pań myśli, że skoro mają tłustą cerę to nie potrzebują kremu. Nic bardziej mylnego. Powinny wybierać jednak produkty, które mają lekką formulę i nie zapychają porów.

Zafunduj sobie chwilę relaksu!

Warto też zaopatrzyć się w specjalny roller do masażu twarzy. To niepozorne urządzenie pozytywnie wpływa na kondycję naszej skóry. Dzięki niemu skóra staje się bardziej promienna, napięta, szybciej pozbywa się toksyn. Bezpowrotnie znikają opuchlizny czy cienie pod oczami. Rollery do twarzy z powodzeniem można stosować w każdym wieku, bez względu na typ naszej cery… Masaż zajmuje kilka chwil, a daje spektakularne efekty.