Peeling – podstawy do opanowania

Piękna i zadbana skóra wymaga starannej codziennej pielęgnacji. Powinna być ona wykonywana starannie, systematycznie z wykorzystaniem preparatów najwyższej jakości, bogatych w dobrze przyswajanie substancje aktywne. Aby jednak te substancje mogły być maksymalnie wykorzystane przez komórki skóry, powinna ona być odpowiednio przygotowana. Przede wszystkim powinna zostać dokładnie oczyszczona. W tym celu optymalnie jest zastosowanie peelingu.

Peeling, czym jest?

Peeling to bardzo powszechnie stosowany podstawowy zabieg w pielęgnacji skóry twarzy, szyi i całego ciała. Jego spektakularne działanie opiera się na złuszczaniu martwych komórek naskórka. Skutkiem tego jest dotlenienie komórek skóry i ich stymulacja do szybszego wzrostu.

Peeling, efekt

Regularne stosowanie złuszczanie zrogowaciałych komórek naskórka, prowadzi do odżywienia skóry, jej wygładzenia oraz wyrównania kolorytu.

Peeling, środki ostrożności

Podczas stosowania tego rodzaju oczyszczania skóry należy zachować odpowiednie środki ostrożności. Podobnie jak w przypadku innych kosmetyków, dobrze jest wykonać próbę kontrolną reakcji alergicznej organizmu. W tym przypadku na skórę aplikuje się niewielką ilość preparatu, a następnie obserwuje reakcję ciała po kontakcie i wystąpienie ewentualnych reakcji w postaci świądu, pieczenia lub zmian w postaci na przykład zaczerwieniania. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek negatywnych odczynów, należy bezwzględnie zaprzestać dalszego stosowania preparatu.

Peeling, zalety

Przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, peeling jest zabiegiem bezpiecznym, a ryzyko wystąpienia negatywnych reakcji ze strony organizmu – stosunkowo niewielkie. Dlatego właśnie ten podstawowy zabieg pielęgnacyjny cieszy się tak ogromną popularnością. Bowiem, dokładnie oczyszczona w ten sposób skóra jest optymalnie przygotowana na dalsze etapy pielęgnacji, w tym efektywne i maksymalne wykorzystanie składników odżywczych zawartych w kremach, maskach czy olejkach.

Peeling, składniki

Aby zabieg był bezpieczny i przynosił pożądane efekty, składniki preparatu muszą cechować się najwyższą jakością. Takim właśnie są Apis kwasy i peelingi. Ponieważ peeling może być wykonywany zarówno metodą mechaniczną, jak i enzymatyczną, w procesie mogą być wykorzystywane kwasy Apis oraz Apis peeling z wykorzystaniem drobin złuszczających. Oba rodzaje peelingu w wykorzystaniem produktów Apis Natural Cosmetics cechuje wysoka skuteczność i spektakularne efekty.

Więcej: www.darmarsklep.pl