Usuwanie naskórka – dla zdrowia?

Preparaty do peelingów są obecnie powszechnie dostępne w niemal każdym sklepie i supermarkecie. Jeżeli odwiedzimy jednak jakąkolwiek drogerię, będziemy mieli znacznie większy wybór preparatów peelingujących w cenach od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych. Czy jednak regularne usuwanie naskórka jest konieczne dla naszego zdrowia?

Na samym początku należy podkreślić, że usuwanie wierzchniej warstwy naskórka jest konieczne – wbrew pozorom skóra sama stara się zastępować wierzchnia warstwę naskórka kolejnymi warstwami skóry, jednak dość często ten naturalny mechanizm nie jest wystarczający i wymaga zewnętrznego wsparcia. Preparaty dostępne w sklepach i drogeriach warto stosować regularnie, jednak warto mieć na uwadze również to, że znacznie skuteczniejszym rozwiązaniem w aspekcie złuszczania naskórka i skutków długofalowych jest taki zabieg oxybrazji: http://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/oxybrazja

Czym w zasadzie jest oxybrazja?

Wbrew pozorom oxybrazja jest rodzajem peelingu mechanicznego, który polega na ciśnieniowym rozproszeniu drobinek soli fizjologicznej działającej w takim przypadku jak rodzaj papieru ściernego. Powoduje to jednak nie tylko złuszczenie wierzchniej warstwy naskórka, ale również pobudzenie głębszych warstw skóry właściwej do aktywniejszej pracy – wszystko to może przełożyć się na mniejsza liczbę zmarszczek w późniejszym wieku!